Lastly, you have to keep changing the product so that people don't get bored with the concept. You might oversaturate them with JRs. Maybe a mix bag where they select 5 pieces, and yeah just stick with 5 cause it makes it easier on them to do the sale. If the items get bigger make it 4 and they'll understand. Keep it $1.00. ORRR.... When you make enough look for bulk items on the internet 2000 for $200 make it 10cents per piece as opposed to the 18cents you have now. You would have to sell 10 bags of JRs to reach this point(setting aside $20 each bag), but if you did you would be doubling your money per bag forevermore.
Just do the math, how much do you sell per day? to how many? can you expand your clientele past your normal group of friends? ask them what other candies they might like. I dunno why this post triggered my pseudobusiness side again, but... thank you.