Indie game storeFree gamesFun gamesHorror games
Game developmentAssetsComics
SalesBundles
Jobs
Tags

Böyle bir jam olacağını bilsem girmezdim

A topic by iClinker created 53 days ago Views: 517 Replies: 29
Viewing posts 1 to 13
Submitted(+6)

Mike367'nin geliştiricisiyim. Oyunu sadece bu jam için yapmıştım, Saniye, oraya buraya hızlıca tıkladığın için ne oyunu deneyimledin ne de kocaman harflerle koyduğum şeyleri okudun.  Verilen emeğe saygısızlık yapman bir yana, bizim için yapılmamış diyerek önyargılı yaklaştın. Böyle biri olduğunu bilmiyordum. Bir şeyi sevmek zorunda değilsin tabi ki ama speedrun şeklinde oynacağını bilsem hiç emek vermezdim.  

Tüketim çılgınlığına senin bile dahil olman beni gerçekten üzdü. 

Her neyse, para kazanmak için açılmış bir yayındı. 

hayal kırıklığı 

(+4)

kesinlikle katılıyorum, benim oyunumu da speedrun gibi oynadı ve yazıları okumadı maalesef. oyunda saniye kanalına ait ögeler olması gerekiyorsa bunun kurallarda belirtilmesi gerekirdi, buna uygun yapardık. Sağlık olsun sıkma canını, ben gördüm kaliteli bir oyun olmuştu elinize sağlık

Submitted (1 edit) (+4)

Dediğin gibi Saniye kanalına özel şeyler yapılsın denmedi. Teşekkür ederim, sen de sıkma canını. Senin oyunun da çok ilgi çekiciydi 

Submitted (2 edits) (+4)

izlerken bende farkettim, cidden sıkıcı bi durum; sanırsam bende oyunda saniyenin evi yerine orijinal bi ev yapsaydım aynı duruma düşecektim

ikinizinde oyunları baya güzeldi bu arada. ama emeklerinize böyle davranılması cidden hiçte etik değil

Submitted (1 edit) (+1)

Benim oyunumu daha oynamadi ve buyuk bir ihtimal benim oyunumada ayni muameleyi gosterecek. Uzucu

Submitted(+2)

eğer oyununda ingilizce varsa ve saniyeye en az 1 tık gönderme yapmamışsan geçmiş olsun

Submitted(+2)

oyun turkce ama saniyeyle ilgili hicbir oge yok

Submitted(+2)

şakasına yazdım zaten, umarım oynar seninkini

(1 edit) (+3)

Benim oyunumuda kendisi için yapılmadığı için oyundan çıktı ama çoğu kişinin oyununu uzun süre oynadı. En azından emek için uzun oynasaydı

Submitted (3 edits) (+4)

Adama oyun yapıyoruz 3dk bakıp "bana yapılmamış" deyip çıkıyor. Sinirlenmemek elde değil. Hadi oynamıyorsun gameplay videosu var 2dk'lık. Onu bile izlemeye yeltenmiyor, ona yapılmamış oyun güya. Oyunun sayfasında yazılan yazıları da okumamış arkadaş, her şey orada yazıyor mantıken :D. Oyunumda konsol ve cheat kodların olduğunu bile bilmiyordu. Zaten yayını kapayıp gitmek için can atıyordu, bir daha sözüne güvenilmeyecek bir arkadaş kendisi. Jam'e gönderilen oyunların 25 tanesini oynamış birisi olarak söylüyorum, büyük haksızlık yapıldı. Mert'in bizim emeğimize gösterdiği umursamazlığın bilincinde olsaydım 1 saatimi bile bu oyuna vermezdim. Kendisi Jam kurucusu olduğu için bugün oynadığı oyunlara saygısızlık yapma hakkının olduğunu sanıyor. Gerçekten büyük hayal kırıklığı yaşadım, bu kadar cringe ve umursamaz birisi olduğunu bilmiyordum. Sen sosyal deney yapmaya devam et en iyisi, Jam oyunu yorumlamak sana göre değil.

(+3)

tam ayarında bi cevap, hic bi eksigi yok yanıtın. LAN ADAM HURDACI OYUNUNDA 5 SAAT KALDI SENİNKİNDE 3 DK YA VARDIR YA YOKTUR💀💀

(+2)

hakket 

💀

(+2)

👍

Submitted(+1)

İkisinde de mantık aynı bu arada, "collectable var oynamam." dedi çıktı benim oyundan. Hurdacı oyununda da 5 tane şey toplaman gerekiyor. Sırf kendi tipi var diye oynamadıysa hiçbir şey bilmiyorum.

Submitted(+1)

benim oyunum da direkt o vardı yine oynamadı :D benimkine de toplama oyunu dedi ama fnaf fan game oyunuydu yani

Submitted(+2)

Boş ver dostum. Ben senin oyununu oynadım, güzeldi :D

Submitted(+2)

teşekkür ederim <3

bizim oyunun basinda da 4 tane soru toplama vardi, hani belki biz 14 yasindayiz diye oynadi ama sana harbi haksizlik etti. Biraz bakabilirdi, kul hakki olmuyo mu bu?

Submitted

kimden bahsediyorsun anlamadım?

(+1)

Burayı yeni gördüm şuna cevap vereyim, 5 saat uzata uzata oynamadı hatta speedrun gibi oynadı en çok korkutacak jumpscare yerinde chate bakıyordu, ekran js vardı onu bile yemedi, oyunun gameplay süresini tam 15 dk hedeflemiştim ki ona yakın bi şey oynadı zaten sadece parkurda sıkıntılı noktalar oldugu icin uzadı biraz, ayrıca dediklerinizin çoğuna ben de katılıyorum özellikle @Megantix sana ve sana yapılan haksızlığa. Ben bu deneyimden baya bir not çıkarttım ve bence en önemlisi bir yayıncıya, youtuber'a vs oyun yapacaksan fazla seçenek koymadan dümdüz ilerlediği bir gameplay yapacaksın. Ciddi anlamda zaman ve emek harcayıp oyun yapan herkesin eline, emeğine sağlık videoya bile koyulmayan oyunlara da saygı duruşu.

o7

Submitted(+3)

Ben Otel oyununun yapımcısıyım. Benim oyunumu da aynı şekilde speedrun gibi oynadı. Oyunda karakter çok yavaş diye eleştiri yaptı sıkıntı yok eleştiri yapsın zaten önemli olan eleştiri yapması ama oyun bitene kadar bunu dile getirdi oyuna odaklanıp düzgünce oynamadı. Finalde teşekkürler yazısını bile okumadan çıktı. Oyunda saniye ile alakalı bir şey olmadığı için hımmm beğenmedim demesine gerek yoktu. Ama yinede güzel bir jam oldu herkesin eline sağlık sosis yemeye devam.

(+1)

Afied

Submitted(+3)

Arkadaşlar deneyim oldu, canınızı sıkmayın. Yine geliştiriciler olarak yolumuz açık ve uzun. Sağlık olsun diyelim, herkese esenlikler. Aynı duyguları ben de hissediyorum. Tadım kaçtı yani 

(+1)

Çoğumuzun tadı kaçtı ama yapacak bişey yok.

(+2)

Bizimkine de cikti, adama mailden yalvardim sonda oyle oynadi (lesson of dread)

(+3)

Kabul ediyorum benim oyun troll amaçlıydı ama kısaydı hemen kapattı ve saygısızlık etti.

(+3)

Saniyegiller oyununu arkadaşımla beraber yaptık (Yardımcı benim) CTRL ve SHIFTE basması gerektiğini dahi okumadan geçti oyuna öğretici koyduk anlasın diye detaylara ve çoğu şeye daha çok uğraştık ama genel olarak yaptığı şey saygısızlıktı oyunu oynarken chatle konuşmaya çalışması oyunla ilgilenmemesi yaptığımız hiç bir şeyle uğraşmaması konuşurken dahi oyunla ilgilenmek yerine başka şeyler yapması en basitinden oyunu sadece 2 dakika oynadığını varsayıyorum 2 jumpscare sonra oyundan çıktı zaten

(+5)

Çok yazık oldu emeklere.

Submitted(+4)

Bencede